Naše tipy

Aktivity v okolí penzionu

Na co se můžete těšit v zimní sezóně

Máte rádi běžky? Na Hřebečné si přijdete na své. Přímo u penzionu můžete naskočit do strojově upravované Krušnohorské magistrály a pokračovat libovolným směrem – k Perninku, Božímu Daru nebo třeba až do Německa. Krušné hory jsou běžecký ráj. V Perninku si zalyžujete dokonce i večer, a to na speciálním okruhu, který je osvětlený až do 21.00 hod.

Na své si tu ale přijdou i příznivci sjezdovek a snowboardingu. Moderní skiareál Plešivec je od nás doslova na dohled. Čeká vás tam několik vleků a lanovek, sjezdovky různých obtížností, ale taky lyžařská škola a půjčovna. O něco dál (ale i v zimě od nás velmi dobře dostupný autem) leží Klínovec. Největší krušnohorský skiareál, ke kterému nově patří i sjezdovky a vleky na Neklidu. Jak Klínovec, tak i Plešivec je vybavený osvětlením pro večerní lyžování, stejně jako sněhovými děly.

Co dělat od jara do podzimu

Nasávat čistý krušnohorský vzduch i jedinečnou krásu zdejší krajiny. Sbírat houby a borůvky, objevovat stopy z daleké i celkem nedávné minulosti. Pokud máte kolo, nezapomeňte ho přibalit s sebou. Pro cyklistiku jsou tu naprosto ideální podmínky (včetně oblíbeného trailparku na Klínovci). Míst, která stojí za to navštívit, je v okolí Hřebečné celá řada. Tak tedy aspoň pár tipů:

Důl Mauritius v Hřebečné
Slavný cínový důl, největší v českém Krušnohoří. Od května do října je zpřístupněná prohlídková štola Kryštof s dobře zachovalými ručně raženými úseky a působivou podzemní komorou. Od našeho penzionu vás k němu dovede naučná stezka. Více

Areál Plešivec
Na Plešivci není nouze o zážitky ani v létě. Hlavně ty adrenalinové. Najdete tu lanové centrum, bungee trampolínu nebo obří houpačku, ale taky poklidnou mýtickou stezku lesem plnou bájných obyvatel Krušných hor. Více

Červená jáma
Kdysi funkční cínový důl už dnes připomíná jen velká propadlina. Hned u ní ale najdete originální občerstvení, oblíbené hlavně mezi cyklisty a běžkaři. Cestu k němu vám z Hřebečné ukáže červená turistická stezka. Více

Blatenský vrch s rozhlednou
21 m vysoká rozhledna stojí nad Horní Blatnou už od roku 1912. Od května do října je otevřená každý den, mimo sezónu jen o víkendech. Více

Blatenský příkop
Známé technické dílo z 16. století, kolem kterého dnes vede naučná stezka. Příkop je dlouhý 12 km, začíná kousek od Božího Daru a končí v Horní Blatné. Cestou potkátemimo jiné taky nově založený pivovar Ryžovna. Více


Doporučujeme

www.abertamy.eu – Veškeré informace o městě Abertamy na jednom místě. Historie města, kalendář akcí, sport v okolí a mnohem více.

www.montanregion.cz – Obecně prospěšná společnost Montanregion Krušné hory – Erzgebirge o.p.s. podporuje hornické obce v Krušnohoří. Pomáhá s revitalizací území, obnovou historických památek a rozvojem cestovního ruchu.

www.farmazvirat.cz – Horský statek Abertamy prodává nejen bio masa ze zvířat z vlastního chovu, ale také vynikající sýry vyhlášené po celém kraji. Přímo v budově prodejny najdete i bistro, kde se můžete dobře a levně najíst.

www.petrmiksicek.cz – Nezávislý filmař, fotograf a spisovatel, který se dlouhodobě věnuje tematice Krušných hor. Je autorem knih Znovuobjeven Krušnohoří, Zmizelé Sudety nebo Krušný ráj.

www.truhlarstvi-dorazin.cz – Abertamské rodinné truhlářství a tesařství se specializací na zahradní nábytek a dřevostavby.

www.eduarduvmid.blog.cz – Stránky, které ocení všichni milovníci psích spřežení.

www.krusnehory.cz - Informační portál o Krušných horách. Skiareály, běžecké trasy, krušnohorské obce, tipy na výlet v zimě i v létě, půjčovny lyží i kol a další zajímavosti.

Pohled z naší webky

Takhle to u nás vypadá právě teď.
Chcete vědět, kolik tu máme stupňů a jaká je předpověď počasí na další dny?
Mrkněte se sami…

Webkamera & počasí

Neváhejte nás kontaktovat...
  • Tel: +420 735 967 381
  • E-mail: info@penzionheller.cz
  • Adresa: Hřebečná, 362 35 Abertamy
  • Kontaktní formulář
REZERVACE UBYTOVÁNÍ

Ať už si chcete udělat romantický víkend ve dvou, užít si rodinnou lyžovačku nebo uspořádat narozeninovou oslavu, zamluvte si své pokoje včas.

Rezervace ubytování

© 2018 Penzion Heller, Hřebečná, ubytování v Krušných horách